Profil firmy

Firmu RHEINZINK založili v roku 1966 spoločnosti Grillo, Stolberger Zink a Vereinigte Deutsche Metallwerke. Dnes je RHEINZINK podnik koncernu Grillo a zamestnáva vyše 800 pracovníkov. Po celom svete existujú dcérske spoločnosti a pobočky v 30 krajinách a 5 kontinentoch. Už viac ako 40 rokov produkuje skupina RHEINZINK vo svojom sídle Datteln titánzinok najvyššej kvality v troch prírodných povrchových variantoch: lesklovalcovaný, predzvetranýpro modrošedý a predzvetranýpro bridlicovošedý.

Ťažiskové oblasti titánzinku RHEINZINK sú strešné krytiny, strešné vikiere, fasádne opláštenia a odvodňovacie systémy. Titánzinok RHEINZINK je moderný dizajnérsky materiál veľmi obľúbený- množstvo medzinárodne uznávaných architektov ako napr. Daniel Libeskind, Frank O. Gehry alebo Zaha Hadid objavilo a ocenilo tento materiál na uskutočnenie svojich plánov. Na základe dlhej životnosti a dobrej schopnosti recyklácie sa stal RHEINZINK aj lídrom medzi klasickými odvodňovacími systémami, žľabami a zvodmi.

Inovácia ako leitmotív

Firma RHEINZINK ako prvý výrobca stavebného zinku v Európe už pred 40 rokmi nahradila tradičný postup jeho výroby novou inovačnou technológiou širokopásovej kontinuálnej liacej a valcovacej stolice.Týmto spôsobom sa dnes vyrábajú všetky tri varianty povrchov: lesklovalcovaný, predzvetranýpro modrošedý a predzvetranýpro bridlicovošedý. Predzvetrané varianty majú prírodné povrchy a dodávajú sa vďaka celosvetovo jedinečnému a patentovanému spôsobou z výroby už s prírodnou patinou, takou, aká sa na lesklovalcovanom materiáli vytvára po určitom čase poveternostnými vplyvmi.

Trvalými hodnotami chránime našu klímu

Existuje len málo materiálov, ktorých ekologická bilancia býva tak pozitívne hodnotená, ako pri materiáli RHEINZINK: spotreba energie prí získavaní a spracovaní je mimoriadne nízka. Emisie sú vďaka najmodernejším výrobným zariadeniam zredukované na minimum. RHEINZINK- produkty sú 100% recyklovateľné. V súčasnosti pozostáva každý RHEINZINK- produkt z jednej tretiny z recyklovaného stavebného zinku. Už v roku 1999 bol tento materiál na základe rozsiahleho ocenenia jeho celkového životného cyklu vyhlásený nezávislým grémiom IBU (Inštitút stavania a životného prostredia e.V)
za stavebný produkt ohľaduplný voči životnému prostrediu.

Budúcnosť je solárna energia

Ako podnik, ktorý je orientovaný pozitívne voči životnému prostrediu, ponúka RHEINZINK plnohodnotné možnosti, efektívne využívať solárnu energiu: moduly RHEINZINK Solar PV séria premieňajú svetlo priamo na elektrickú energiu. QUICK STEP®-SolarThermie je skutočná inovácia na vzužívanie termickej solárnej energie. Všetky RHEINZINK solárne riešenia presvedčia prostredníctvom plošne integrovanej optiky: harmónia architektúry nie je rušená kolektorovými poľami.

Kreativita- kladne ju hodnotia top architekti sveta

Architekti na celom svete volia materiál RHEINZINK ako optimálny výrazový prostriedok svojej tvorby. Veľká architektonická pýcha patrí mnohotvárnosti materiálu: od avantgardných po klasické - strechy a fasády z materiálu RHEINZINK sú vizuálne a funkčne vysokohodnotné riešenia. Dopĺňa ich výber z doplnkov: či už opláštenie vikiera, štítu, komína, štítovej hrany, presahy striech alebo garážové dvere - RHEINZINK doplnky harmonizujú s rôznymi štýlovými smermi a materiálmi, sú ozdobou každého domu.

RHEINZINK Imagefilm
RHEINZINK worldwide

Telefonický kontakt
+421 2 5341 4565