Zberač dažďovej vody

09.06.2016
Zberač dažďovej vody s rýchlospojkou RHEINZINK

Zberač dažďovej vody s rýchlospojkou

Zberač dažďovej vody RHEINZINK má jednoduchú montáž i použitie

Jednoduchá montáž i použitie

Zberač dažďovej vody RHEINZINK má jednoduchú montáž i použitie

Zberač dažďovej vody RHEINZINK má jednoduchú montáž i použitie

Hospodárenie s dažďovou vodou uľahčí zberač dažďovej vody RHEINZINK

Hospodárenie s dažďovou vodou uľahčí zberač dažďovej vody

Zberač dažďovej vody s rýchlospojkou má jednoduchú montáž i použitie.
Pre zvody s priemerom 80 a 100 mm.


Zberač dažďovej vody RHEINZINK bol vyvinutý pre jednoduché a efektívne zachytenie dažďovej vody z odvodňovacieho systému. V posledných rokoch sa stáva dôležitou súčasťou kompletného systému odvodnenia. Jeho výhodou je možnosť dodatočnej montáže do bežného odvodňovacieho systému.

Horúce a suché letá nás nútia premýšľať o dôslednejšom využití dažďovej vody. Zachytávanie a využívanie dažďovej vody predstavuje hospodárnu možnosť šetrenia cenných zdrojov pitnej vody. Nechať dážď zo strechy odtiecť bez následného využitia a zalievať záhradu pitnou vodou bolo však barbarstvom odjakživa a najmä záhradkári sa "novému" trendu len skúsene usmievajú.

Prednosti zberača dažďovej vody:
1 / Nízke obstarávacie náklady
2 / Jednoduchá montáž
3 / Možnosť montáže do existujúceho odvodnenia
4 / Jednoduché použitie

Montáž
Dodatočná montáž zberača dažďovej vody do existujúceho odvodnenia je veľmi jednoduchá. Vyrezaním časti zvodu s priemerom 80 alebo 100 mm s dĺžkou cca. 300 mm sa zberač ľahko nasadí na existujúci kruhový zvod vo výške, v ktorej potrebujeme mať maximálnu výšku hladiny vody v zbernej nádobe. Zberná nádoba nemusí byť umiestnená priamo pri kruhovom zvode, ale možno ju umiestniť do väčšej vzdialenosti. Prepojovacia dĺžka hadice môže byť až 5 m.

Konštrukcia

Vnútorná zberná časť tohto produktu je konštruovaná tak, že minimálne 60% pretekajúcej vody je kruhovým zvodom zachytené a privedené k rýchlospojke. Zvyškové množstvo vody je súčasne s väčšími nečistotami (napr. z listnatých stromov) odvedené ďalej kruhovým zvodom.

Máte záujem o zaslanie prospekte Zberač dažďovej vody v elektronickej podobe? Kliknite, prosím, sem

Zberač dažďovej vody môžete objednať u našich obchodných predajcov. Ich vyhľadávanie najbližšie Vami zadanému miestu nájdete tu

RHEINZINK worldwide

Telefonický kontakt
+421 2 5341 4565